Preskočiť na hlavný obsah

Ja a Firefox

Včera večer som nemohol zaspať. Rozmýšľal som nad mnohými vecami a medzi iným aj nad tým, ako sa zmenil môj Firefox od vtedy, čo som si ho prvý krát nainštaloval. Keď nad tým tak uvažujem, povedal by som, že sa zmenil na nepoznanie. Mám v ňom natlačených toľko rozšírení (Add-On) a tém, že už čakám, kedy ma pri pridávaní ďalšieho pošle "medzi stromy" alebo minimálne vypíše hlašku typu "Ďalšie, to si už úplný magor???". Našťastie sa zatiaľ nič také nestalo a tak doň veselo tlačím čo to dá. Neviem prečo, ale teraz ma napadlo slovo Addonfil.Exituje také niečo? :)

Asi už z týchto pár riadkov je Vám jasné, aký prehliadač je u mňa víťaz. Zodpovedne môžem povedať, že som vyskúšal viac typov (IE, Operu, Chrome, Netscape) a nerozumiem, ako môže niekto preferovať iný typ. Rozumiem, že sú ľudia, ktorým je jedno cez čo stránky pozerajú (tí majú asi väčšinou IE, lebo je väčšinou už v počítači). Nezaujímajú sa o iné výhody. Stačí im len kliknúť na ikonku a prezrieť pár svojich obľúbených stránok. Potom sú tu tí, čo považujú za dôležité ako rýchlo sa okno zapne, resp. koľko zaberá pamäte. Takýto užívateľ zas môže preferovať Operu. Istý čas som chcel používať tento browser aj kvôli jeho rýchlosti vykresľovania stránok. Ale keď som zistil, že mi chýbajú niektoré veci z Firefoxu, vrátil som sa späť k nemu (aby som bol konkrétny, chýbali mi možnosti nastavenia ovládania pomocou Mouse Gesture, iná práca so záložkami a panelmi, doplnenia možnosti ďalších rozšírení a pod. ). Pre mňa je Firefox 3 niečo neuveriteľné. Viem, znie to akoby som práve objavil Ameriku a pritom je to staré ako Amerika sama. Mne to však včera pri pohľade na zoznam tých mojich rozšírení došlo. Mám na mysli myšlienku toho, že vy sami si môžete veľmi jednoducho povedať, čo chcete v ňom mať a čo nie. Je to akoby ste sa stali programátorom a vytvorili si vlastný prehliadač. Jednoducho stačí ísť na stránku rozšírení, napísať, to čo hľadáte a šup, je to tam. Milión možností v rôznych variáciách, farbách a veľkostiach. Takto som sa aj ja dostal k mojim rozšíreniam (Add-on) a stal sa na niektorých závislý. V ďalšom článku sa budem trochu bližšie zaoberať niektorými z mojich najobľúbenejších, alebo inak povedané tými, bez ktorý "nedám ani ránu".

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

CI Modul pre sledovanie UPC káblovej televízie bez setopboxu

Asi začiatkom mája 2011 som si kúpil CI modul (alebo ako sa to presne volá) do TV a teraz vám sprostredkujem pár info, ktoré by som pred jeho kúpou aj ja uvítal.

Pozitíva a negatíva modulu:
Pozitíva: - nepotrebujete mať pri TV veľkú, starú, nefunkčnú, občas mrznúcu skriňu ktorá žerie energiu navyše. Veľmi vítané je to napr. v spálni, kde by ste tú skriňu ani veľmi nemali ako elegantne umiestniť - získate HD programy (je ich stále viac a viac) - získate Guide (sprievodcu) v takej kvalite, akej máte TV (väčšinou lepšie) - získate (ak to v TV máte) aj PVR (a ak ste nemali zariadenie od UPC), teda nahrávanie a Timeshift (ja som si to v servisnom menu povolil aj keď som to pôvodne v mojom Samsungu LE37C650 nemal - návod je TU)
NEGATÍVA:
- 60€ je asi dosť (nie je to záloha, je to poplatok, ktorý vám nevrátia)
Čo to CI modul je, vie asi každý, kto si tento článok ide prečítať a ak nie, tak to nie je problém vygoogliť. Ja to stručne popíšem ako malú umelohmotnú kartu (asi veľkosti kreditnej karty) …

Kto za mňa povysáva? iRobot Roomba 980.

Recenzia iRobot Roomba 780

Poznámka: Recenziu som postupne dopĺňal o nové poznatky a zistenia. 

Voľakedy sci-fi, dnes realita. Po naozaj dlhom zvažovaní som si po umývačke riadu zaobstaral aj robotický vysávač. Ako mám vo zvyku, najprv som iba veľa čítal o rôznych značkách a typoch. Po dlhom štúdiu dostupných materiálov a fór padol výber na značku iRobot. V slabej chvíli som sa pohrával aj s myšlienkou kúpiť Samsung NaviBot S. Lákala ma na ňom funkcia automatického čistenie robota. Ako som neskôr pochopil (aj keď nemám vyskúšané), som rád, že som si vybral iRobot. O tom ale neskôr. Podľa mojich zistení dosahuje iRobot najlepšie výsledky pri vysávaní. 
Niekedy okolo polovice júla 2011 som bol tiež veľmi blízko zakúpeniu verzie Roomba 581, čo bola vtedy najvyššia rada. Dozvedel som sa však, že onedlho má vyjsť nová 700-ková rada a tak som si radšej počkal. Verím, že som urobil dobre. Na začiatku hneď priznám, že nemám osobné skúsenosti so žiadnym iným typom robotického vysávača. Dokonca ani so staršími verziami o…