Preskočiť na hlavný obsah

Pro evolution soccer 2010

PES 10 demo
Rok sa s rokom zišiel ....hodilo by sa „a nový PES k nám prišiel...“ ale to znie veľmi infantilne, takže radšej ...môj fotbalček už vyšiel... Ako dopadol, čo priniesol a naopak, čo nie Vám popíšem v tejto recenzii.

PES 2010 vs FIFA 2010

Aj keď DEMO nie je komplet hra, je z neho možné vyčítať, akým smerom sa bude hra uberať. Či pôjde skôr o zlepšenie a máme sa na čo tešiť, alebo „padne na hubu“ a hráč o to ani nezakopne. Na prvú alternatívu sme si u PES série už zvykli a tak by bola veľmi veľkým prekvapením alternatíva druhá. O nej však podľa môjho názoru môže hovoriť FIFA 10 ktorá si myslím, je už úplne mimo hry. Chlapci z EA zabili zbytočne mesiac času (viac tomu venovať určite nemohli). Demo, čo som vyskúšal som s vypätím všetkých mojich síl vydržal hrať asi 30 min. Bola to ozaj hrôza. Fantastické super kĺzačky s ktorými každý hráč s trochou cviku vypichne loptu komukoľvek. O grafickej stránke ani nehovorím, hrači boli asi nejak geneticky modifikovaní mutanti s mega hlavami. Ale to je na inú debatu a recenziu.

Realita alebo hra?
V DEME máte možnosť hrať za 6 tímov. Liverpool, Barcelonu, Nemecko, Španielsko, Taliansko a Francúzsko.
Je to fajn výber, len škoda pre skúsených hráčov tejto série a teda pre tých čo nehrajú pod 3 hviezdičky, že chýba nejaký výrazne slabší tím, aby si mohol človek vyskúšať hru Barcelona (PC) vs slabý tím (človek). Až tam si viete overiť, ako dlho budete chýbať u rodinného stolu kvôli vysedávaniu za počítačom. Takto som musel improvizovať a nevedel som, koho považovať za najslabšieho, tak som skúšal Barcelonu vs Taliani alebo Nemci. Pri 15 minútovej hre (použil som patch/trainer na predĺženie hracej doby – o tom neskôr) som dokázal často uhrať aj remízu, prípadne pár krát vyhrať. Pravda ale je, že AI súpera sa výrazne zlepšila a nedá Vám veľa šancí na chyby (pri 5* úrovni). To sa hovorí síce pri každej novej časti ale tento raz je to zas o niečo ťažšie. Malinká strata pri prechode do útoku a máte to tam. Henry je na 5 hviezdičkách už ako BATMAN čo podľa mňa nezodpovedá až tak realite. BATMAN preto, lebo SUPERMANom je Messi. Čo ale chcem od úrovni TOP player že? Čo osobne oceňujem je, že situácie pri ktorých robíte tlak na súpera sú oveľa reálnejšie. V minulej časti tomu tak nebolo a hráč aj napriek tomu, že ste ho pritlačili „k múru“ dokázal dať z otočky milimetrovú prihrávku na 50m. Čo bolo povedzme si to mierne, totálna haluz. Bližšie k realite sú aj prihrávky. Keď sa pozeráte na reálny futbal vidíte, že len tí najlepší hráči majú percento úspešnosti prihrávok okolo 80-90% (pri tých dobrých zápasoch). V predchádzajúcej časti to bolo tak, že skoro všetci dokázali prihrávať s nadštandardnou úspešnosťou. Tento raz tomu tak nie je (stále sú tu rezervy, ale to by už bolo asi na úkor hrateľnosti). Vidíte to aj na súperovi ktorý sa niekedy ukopne aj vo chvíli, keď to vôbec nečakáte (Puyol rozohral skoro presne na nohu môjho útočníka). A to je realita ktorá sa mi páči. Hráči hrajú trpezlivejšie. Dokážu tak ako aj v reále využívať pomocné prihrávky dozadu ak to nejde inak. Barcelona dokonca hrala občas svoju hru, kedy ma nechala vyťahovať na ich obrannú polovicu a potom to skúšala kolmicou na útočníkov. Vznikali naozaj krásne situácie.
Tempo hry sa viditeľne spomalilo. Samotnej hre to ale neublížilo a dá sa povedať, že po pár zápasoch už ani nebudete vedieť, že ste donedávna mali vyššie tempo. Veľmi pozitívna zmena je vo vhadzovaní autov. Už dlho fanúšikovia a hráči tejto hry kričali po zmene tejto hernej situácie. Nech to bolo akokoľvek, je to tu. Ak súper hádže aut, už Vás nebráni neviditeľná stena, ktorá Vás nepustí bližšie ako cca 5 metrov. Už môžete pribehnúť k hráčovi a obrať ho o loptu....ak to stihnete. Áno, čas pri aute je tak krátky, že už pri zistení, že súper bude mať aut, musíte držať tlačítko smerom k hráčovi kam pôjde lopta, inak sa k nemu včas nedostanete. Možno to nie je až tak krátky čas ako teraz vyznelo, ale menšie predĺženie by asi prospelo. Potom by však bolo veľmi jednoduché získavať všetky autové lopty.

Druhá strana mince.
Ako všetko, ani táto hra nie je dokonalá. Opäť musím povedať, že prelínanie polygónov tu ostalo stále. Ozaj by som bol zvedavý ako náročné je nastaviť to, aby sme tu nemali scény z Votrelca, kedy jeden hráč „vyskočí“ z brucha protihráča. Ten nepadne mŕtvy k zemi (ako by ste možno v inej hre čakali), ale spracuje krásne na prsa a pokračuje nerušene ďalej. Niekedy sa ešte stihnúť ironicky uškrnúť (tak to v návale zlosti vidím ja). Toto sú veci, čo vás vytáčajú hlavne vo vypätých situáciách. Občas som nahnevane stopol hru aby som sa pozrel na opakovačku, kadiaľ to ten zmrd zas preliezol. Našťastie je to zriedka. Uvidíme, ako sa to bude riešiť v budúcnosti. Veľké zmeny však nečakám.


Patch/trainer na demo.
Ako som už spomenul, vždy pri deme zháňam nejaký ten patch ktorý umožňuje veci, ktoré v deme štandardne povolené nie sú. Hlavne nastavenie času. Tento rok nenechal na seba dlho čakať a vyšiel veľmi skoro. Nedám tu naň odkaz iba poviem, že sa vola: "DemoTweak2010".
Potom už len strýčko google a je to doma. 

Záverom môžem povedať, že sa na full hru teším. Verím, že bude zas o niečo viac licencií (Koho by však veľmi trápili že áno. Po pár dňoch stiahnete patch a máte komplet licencie.). Teším sa aj na nové taktické nastavenia ktorým som sa tu veľmi nevenoval. Tie som zatiaľ až tak neskúšal ale určite sa k ním vo full hre vrátim.

Komentáre

sazka napísal(a)…
Vztah manager trainee je vždy velmi složité, neutrální popsáno

Obľúbené príspevky z tohto blogu

CI Modul pre sledovanie UPC káblovej televízie bez setopboxu

Asi začiatkom mája 2011 som si kúpil CI modul (alebo ako sa to presne volá) do TV a teraz vám sprostredkujem pár info, ktoré by som pred jeho kúpou aj ja uvítal.

Pozitíva a negatíva modulu:
Pozitíva: - nepotrebujete mať pri TV veľkú, starú, nefunkčnú, občas mrznúcu skriňu ktorá žerie energiu navyše. Veľmi vítané je to napr. v spálni, kde by ste tú skriňu ani veľmi nemali ako elegantne umiestniť - získate HD programy (je ich stále viac a viac) - získate Guide (sprievodcu) v takej kvalite, akej máte TV (väčšinou lepšie) - získate (ak to v TV máte) aj PVR (a ak ste nemali zariadenie od UPC), teda nahrávanie a Timeshift (ja som si to v servisnom menu povolil aj keď som to pôvodne v mojom Samsungu LE37C650 nemal - návod je TU)
NEGATÍVA:
- 60€ je asi dosť (nie je to záloha, je to poplatok, ktorý vám nevrátia)
Čo to CI modul je, vie asi každý, kto si tento článok ide prečítať a ak nie, tak to nie je problém vygoogliť. Ja to stručne popíšem ako malú umelohmotnú kartu (asi veľkosti kreditnej karty) …

Kto za mňa povysáva? iRobot Roomba 980.

Recenzia iRobot Roomba 780

Poznámka: Recenziu som postupne dopĺňal o nové poznatky a zistenia. 

Voľakedy sci-fi, dnes realita. Po naozaj dlhom zvažovaní som si po umývačke riadu zaobstaral aj robotický vysávač. Ako mám vo zvyku, najprv som iba veľa čítal o rôznych značkách a typoch. Po dlhom štúdiu dostupných materiálov a fór padol výber na značku iRobot. V slabej chvíli som sa pohrával aj s myšlienkou kúpiť Samsung NaviBot S. Lákala ma na ňom funkcia automatického čistenie robota. Ako som neskôr pochopil (aj keď nemám vyskúšané), som rád, že som si vybral iRobot. O tom ale neskôr. Podľa mojich zistení dosahuje iRobot najlepšie výsledky pri vysávaní. 
Niekedy okolo polovice júla 2011 som bol tiež veľmi blízko zakúpeniu verzie Roomba 581, čo bola vtedy najvyššia rada. Dozvedel som sa však, že onedlho má vyjsť nová 700-ková rada a tak som si radšej počkal. Verím, že som urobil dobre. Na začiatku hneď priznám, že nemám osobné skúsenosti so žiadnym iným typom robotického vysávača. Dokonca ani so staršími verziami o…