Preskočiť na hlavný obsah

Firefox 3 - rozšírenia 2. časť


Tak som po dlhšej chvíli, pár reinštaláciách firefoxu a pár nových šedivých vlasoch opäť pri rozšíreniach. Bohatší o nové skúsenosti s Ffoxom som sa rozhodol pokračovať v predchádzajúcom článku.

Ešte skôr než začnem, pár aktualizácii. Žiaľ rozšírenie "Right links" už nefunguje a nevedel som ho ani za nič nikde inde nájsť. Ako alternatívu som teraz mám "Instaclick"
Druhá aktualizácia sa týka rozšírenia FEBE, ktoré sa mi v čase potreby neukázalo ako až tak ideálny nástroj na zálohu všetkých nastavení FFoxu. Takže si ho už neinštalujem.
Teraz už ale k mojim novým rozšíreniam. Opäť len pripomeniem, POZOR sú návykové ako čokoláda. :)

Blank your monitor Je vec, ktorá šetrí Váš zrak. Ak vám teda vyhovuje v noci a tme to, že na vás zo stránok nesvieti bruál biela, alebo iné strašne kriklavé farby, ktoré Vám ťahajú oči. Prípade máte monitor blízko osoby, ktorá chce spať :))). Toto prepne prehliadač do nočného režimu.

Download status bar
Pre mňa jedinečný a dokonalý download manager, ktorý ukazuje sťahované súbory tak, ako si to predstavujem. Je na výber či bude vo plnej forme, alebo len mini v status bare. Určíte si, aké info v ňom chcete mať a rôzne iné. Dokonca je lokalizovaný do slovenčiny. Super vec

Next tab
Myslím, že Mozilla už ohlásila, že do nového Ffoxu pripravuje túto možnosť ale ešte tam nie je. A tak sa Vám nový Tab (panel) otvára na konci. Toto rozšírenie otvorí linku, na ktorú ste klikli pravým tlačítko hneď za aktívnym tabom. Jednoduché a účinné.

Tiny menu
Zmenšenie ponuky Menu. Zdá sa Vám zbytočné mať jeden celý riadok ako menu? Chcete to mať podobne ako má teraz Chrome a myslím aj najnovší IE? Toto zmenší menu na jedno slovo. Po kliknutí naň sa otvorí menu v ktorom potom listujete.

Toolbar buttons
Tiež Vám chýbajú niektoré tlačítka v panely? Napr. tlačítko na rozšírenia, tlačítko na maximalizáciu okna a mnoho ďalších? Alebo Vám chýba nejaká funkcia, ktorá je v menu a chceli by ste ju ako button na panely? Toto Vám umožní pridať na panel aj to, čo by ste inak nemohli.

Link na moju kolekciu:
TU


Toť vsjo :)
Ak má niekto dobrý tip, alebo pripomienku...ráď si ju mrknem...

zatiaľ...

ps: obrázok je stiahnutý zo stránky:
http://computerworld.name/various-versions-of-the-logo-firefox/

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

CI Modul pre sledovanie UPC káblovej televízie bez setopboxu

Asi začiatkom mája 2011 som si kúpil CI modul (alebo ako sa to presne volá) do TV a teraz vám sprostredkujem pár info, ktoré by som pred jeho kúpou aj ja uvítal.

Pozitíva a negatíva modulu:
Pozitíva: - nepotrebujete mať pri TV veľkú, starú, nefunkčnú, občas mrznúcu skriňu ktorá žerie energiu navyše. Veľmi vítané je to napr. v spálni, kde by ste tú skriňu ani veľmi nemali ako elegantne umiestniť - získate HD programy (je ich stále viac a viac) - získate Guide (sprievodcu) v takej kvalite, akej máte TV (väčšinou lepšie) - získate (ak to v TV máte) aj PVR (a ak ste nemali zariadenie od UPC), teda nahrávanie a Timeshift (ja som si to v servisnom menu povolil aj keď som to pôvodne v mojom Samsungu LE37C650 nemal - návod je TU)
NEGATÍVA:
- 60€ je asi dosť (nie je to záloha, je to poplatok, ktorý vám nevrátia)
Čo to CI modul je, vie asi každý, kto si tento článok ide prečítať a ak nie, tak to nie je problém vygoogliť. Ja to stručne popíšem ako malú umelohmotnú kartu (asi veľkosti kreditnej karty) …

Kto za mňa povysáva? iRobot Roomba 980.

Recenzia iRobot Roomba 780

Poznámka: Recenziu som postupne dopĺňal o nové poznatky a zistenia. 

Voľakedy sci-fi, dnes realita. Po naozaj dlhom zvažovaní som si po umývačke riadu zaobstaral aj robotický vysávač. Ako mám vo zvyku, najprv som iba veľa čítal o rôznych značkách a typoch. Po dlhom štúdiu dostupných materiálov a fór padol výber na značku iRobot. V slabej chvíli som sa pohrával aj s myšlienkou kúpiť Samsung NaviBot S. Lákala ma na ňom funkcia automatického čistenie robota. Ako som neskôr pochopil (aj keď nemám vyskúšané), som rád, že som si vybral iRobot. O tom ale neskôr. Podľa mojich zistení dosahuje iRobot najlepšie výsledky pri vysávaní. 
Niekedy okolo polovice júla 2011 som bol tiež veľmi blízko zakúpeniu verzie Roomba 581, čo bola vtedy najvyššia rada. Dozvedel som sa však, že onedlho má vyjsť nová 700-ková rada a tak som si radšej počkal. Verím, že som urobil dobre. Na začiatku hneď priznám, že nemám osobné skúsenosti so žiadnym iným typom robotického vysávača. Dokonca ani so staršími verziami o…